Izdegšanas sindroms. Kā ar to tikt galā?

170160990 445920506470532_2289155471567359639_n

2021. gada 31. martā PIKC "Daugavpils tehnikums" psiholoģe Viktorija Ševeļkina skolotājiem novadīja praktisko semināru "Izdegšanas sindroms. Kā ar to tikt galā?".

Viena no vadošajām šīs psihiskās parādības pētniecēm ir ASV Kalifornijas universitātes profesore Kristīne Maslača (C. Maslach). Viņa definē izdegšanu kā psiholoģisko un fizisko spēku izsīkumu, kad prāts vai ķermenis (vai abi) netiek galā ar pieaugošajām prasībām. Rodas vainas apziņa, sajūta, ka neko nespēj pagūt, izdarīt, mainīt, nedomāt, atslēgties. Padarītais tiek sasniegts ar lielu piepūli, un progress šķiet nenozīmīgs. Apstākļi, kuros mēs visi tagad dzīvojam sakarā ar pandēmiju, ir ļoti paaugstinājuši skolotāju izdegšanas parādīšanās iespējamību. Tāpēc skolotājiem semināra laikā pirmām kārtām tika piedāvāts izpētīt, cik viņi šobrīd ir izdeguši.

Lasīt tālāk ...

Baltie akordi friziermākslā

170969255 499198904857792_280607538973350576_n

2021. gada 31. martā izglītības programmas "Frizieru pakalpojumi" metodiskā komisija Zoom platformā īstenoja radošo prasmju konkursu "Baltais akords". Konkursa aktivitātēs piedalījās FR-11. grupas, FR-21. grupas un FR-31. grupas izglītojamo pārstāvji. Radošā konkursa mērķis – popularizēt friziera profesiju un skaistumkopšanas pakalpojumus, demonstrēt iegūtās zināšanas izvēlētajā profesijā, veicināt radošo prasmju un iemaņu pilnveidošanu.

Konkursa gaitā katrs dalībnieks no balta papīra elementiem veidoja apjomīgu fantāzijas "matu sakārtojumu", lietojot frizūru veidošanas pamattehnikas, tādas kā cilpas, viļņi, lokas, bizes. Izgrieztās papīra detaļas savienoja kompozīcijā, papildināja ar dekoratīviem elementiem, apvienojot idejas, iztēli un fantāziju.

Lasīt tālāk ...

Kinolektorijs ar spēlfilmas "Romeo un Džuljeta" režisoru Māri Martinsonu

lat sko_soma

2021.gada 31.martā KS-31.grupas un ATS-31.grupas audzēkņiem programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Zoom platformā notika kinolektorijs – tikšanās ar režisoru Māri Martinsonu, kura veidoto mākslas filmu "Romeo un Džuljeta" abu grupu audzēkņi pirms tam bija noskatījušies Vimeo platformā. Filma ir uzņemta Latvijā, un tās sižets uz Viljama Šekspīra lugas motīva bāzes stāsta par mūsdienu jauniešiem, kas pārstāv divas kopienas un tautības – latviešus un krievus.

Tikšanās gaitā raisījās interesanta saruna, ko vadīja teātra un kino kritiķe Ieva Pitruka. Mūsu tehnikuma audzēkņi ar interesi klausījās režisora M.Martinsona stāstīto par filmas veidošanas procesu un filmēšanas vidi Kauguros, par jauniešiem, kas nebija profesionāli aktieri, bet lieliski atveidoja savas lomas. Režisors pastāstīja, ka viņš joprojām uztur kontaktus ar savas filmas "Romeo un Džuljeta" lomu tēlotājiem, kaut gan ir jau pagājuši 5 gadi kopš tās uzņemšanas. Bija interesanti uzzināt, kur tagad mācās, strādā, ko ir sasnieguši šie talantīgie jaunieši.

Lasīt tālāk ...

Norisinājās seminārs par "RAIL BALTICA" projekta aktualitātēm

20210325 150158_resized

2021. gada 25. martā Latvijas Dzelzceļnieku biedrībā norisinājās seminārs "RAIL BALTICA PROJEKTA AKTUALITĀTES". Seminārs notika attālināti Microsoft Teams platformā. Seminārā piedālījas LDzB, LDZ pārstāvji, PIKC DT, PIKC RVT dzelzceļa nozares skolotāji un administrācija, kā arī Satiksmes ministrijas darbinieki.

Semināru atklāja Māris Riekstiņš, Latvijas dzelzceļnieku biedrības priekšsēdētājs. Par "Rail Baltica" starptautisko attīstību ziņoja Ģirts Bramans, AS "RB Rail" reģionālais vadītājs Latvijā, par "Rail Baltica" projekta virzību Latvijā vēstīja Olita Bērziņa, Satiksmes ministrijas Rail Baltica departamenta direktore, savukārt ar "Rail Baltica" Rīgas Centrālās stacijas pārbūvi iepazīstināja Andis Linde, PS "BERERIX" Iesaistīto pušu attiecību vadītājs, par "Rail Baltica" pārvaldību stāstīja Artūrs Caune, SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" Infrastruktūras pārvaldības departamenta direktors. Pēc atbildīgo personu uzstāšanās konferences dalībnieki varēja uzdot jautājumos un diskutēt par "Rail Baltica" attīstības virzību un būvdarbu uzsākšanu, par būvdarbu un projektu īstenošanas termiņiem.

Lasīt tālāk ...

Daugavpils tehnikuma IKT jomas skolotāji piedalās seminārā par industriālo lietu internetu

4 iiot

2021. gada 24. martā Zoom platformā Erasmus+ programmas KA3 projekta "Industrial Internet of Things VET Network" (Nr. 609085- EPP-1-2019-1-BG-EPPKA3-VETNETPARA) ietvaros organizētajā seminārā "UZŅĒMUMA ATTĪSTĪBA ŠODIEN UN RĪT: DIGITĀLĀ LAIKMETA IZAICINĀJUMI" piedalījās 6 Daugavpils tehnikuma skolotāji un darbinieki. Šis seminārs tika organizēts Digitālās nedēļas 2021 ietvaros.

Semināra gaitā tā dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta būtību, mērķiem un uzdevumiem, kā arī sasniegtajiem rezultātiem un projekta īstenošanas rezultātā sagatavotajiem materiāliem, precīzāk, izstrādātajiem ilgtspējīgas institucionālas struktūras un IKT rīkiem (platformu), kā arī izveidoto ILI sertifikācijas sistēmu. Semināra dalībniekiem tika prezentēts metodiskais materiāls "Industriālā lietu interneta zināšanu kopums", kas ir ILI sertifikācijas pamatā. Tā mērķis ir noteikt akadēmiskās un profesionālās zināšanas, kas kandidātiem, organizācijām un personām jāpierāda, lai saņemtu ILI sertificētu statusu.

Lasīt tālāk ...